Montella: Hayallerimiz vardı ama bu sonuç hayal kırıklığı olarak görülmemeli

EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda’ya 2-1 mağlup olan ve turnuvaya veda eden A Milli Takımımız’da teknik direktör Vincenzo Montella maçın ardından konuştu.

“HAYALLERİMİZ VARDI AMA HAYAL KIRIKLIĞI OLMAMALI”

Sonuca baktığımızda üzgünüz. Şampğiyona başladığından bu yana oynadığımız oyun, takım ruhu, ülke birlikteliği, kazandığımız kimliği düşününce gururluyuz. Tüm futbolcularımızın alınlarından öpmek lazım. Maçları anlama, yorumlama, hemen adapte olma… Harika işler yaptık. Hayallerimiz vardı ama bunu hayal kırıklığı olarak algılamamak lazım. Takımımımla gurur duyuyorum.

“NÖTR OLAN İNSANLARIN SEVGİSİNİ KAZANDIK”

Maçın geneline baktığınızda iyi oynadığımız uzun bir bölüm vardı. Devamında 10 dakikalık bir bölüm var, o anları daha iyi yönetebilirdik. Genç oluşumuzdan dolayı belki de o bölümü yaşadık. Nötr olan insanların sevgisini kazanmış bir takımız. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama bu takım 8 sene boyunca şampiyonalarda olacak. Bu takımdan ümidi kesmemeliyiz. Gol beklentisine baktığımızda da biz daha üstünüz.

“HEDEFİMİZ DÜNYA KUPASI”

Şimdi oyuncularımız dinlenecek. Eylül’de Uluslar Ligi başlıyor. Üst lige çıkmak istiyoruz. Daha sonra hedefimiz Dünya Kupası olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir