Bunu yapmaya başlarsanız çamaşır makineniz 30 yıl dayanır:

Bu yararlı ipuçlarıyla çamaşır makineniz yıllar boyu sorunsuz çalışacak.

1. Kapı

İlk ipucu, her yıkamadan sonra makinenin kapısını daima açık bırakmaktır. Küçük bir çatlak bırakmak yeterlidir. Kapının kapatılması, kalan suyun içeride daha uzun süre kalmasına neden olur, bu da tamburda küf ve bakterilerin çoğalabileceği anlamına gelir. Kapının açık bırakılması bunu önleyecektir.

2. Çamaşır makinesinin temizlenmesi

Çamaşır makinenizi yaklaşık ayda bir kez temizlemelisiniz. Bu amaçla makinenin tamburunu iyice temizleyecek, kirli ve küf kokularına karşı mücadele edecek, ağartıcı içermeyen çamaşır makinesi temizleyicisi kullanmak en doğrusudur. Daha sonra boş makineyi sıcak programda çalıştırın.

3. Makinenin konumu

Çamaşır makinenizin daima düz olduğundan emin olun. Düz değilse makinenin neden olduğu titreşimler zemininize zarar verebilir ve makinenin küvet yatakları, amortisörler gibi önemli parçaları erken aşınmaya başlayabilir. Makinenin üzerine bir terazi yerleştirin ve ardından makinenin ayaklarını tamamen düz hale gelinceye kadar ayarlayın. Bu işe yaramazsa, makinenin kendisinden daha büyük bir kontrplak parçası kullanabilirsiniz. Bu en azından titreşimlerin emilmesine yardımcı olacaktır.

4. Hortumlar

Çoğu çamaşır makinesi siyah kauçuk hortumlarla gelir; bu hortumlar bir süre sonra kırılgan hale gelebilir ve sonunda kırılabilir, bu da su basmasına neden olabilir. Bu hortumları, iyi görünseler bile, daha güçlü paslanmaz çelik hortumlarla değiştirin. Bu, gelecekte makinenizin beklenmedik hasar görmesini önleyecektir. Ayrıca, düzeltmeniz gerekmiyorsa kendinize ağır bir faturadan da tasarruf edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir